Jaki makijaż na sesję fotograficzną?

Generalnie przygotowanie profesjonalnego makijażu polecam powierzyć profesjonalnej makijażystce.
Choć jeśli sama się na tym dobrze znasz, to Ci zaufam i można z tego zrezygnować. Przeczytaj jednak resztę tego tekstu i pomyśl czy warto.

Makeup fotograficzny znacznie różni się od tego codziennego. Jest dużo bardziej wyrazisty, czasem aż przesadny. Jest to potrzebne gdyż na zdjęciach takiego codziennego praktycznie nie widać. Profesjonalistka będzie wiedziała, które elementy twojej twarzy należy podkreślić, które wygasić. Praca makijażystki to podkreślanie piękna kobiet i tego nam potrzeba na sesji.

Jeśli na własne wesele wybrała byś się na makijaż do kogoś – to tutaj też tak zrób.

Sesja fotograficzna z fotografem to przede wszystkiem wspaniała przygoda. Często na tyle jest to wyjątkowa sytuacja, że szkoda by było, aby całość efektu popsuł kiepski makijaż.

Dlatego warto trafić w ręce profesjonalistów.
Zapewni to pewność, że będziesz dobrze wyglądać na zdjęciach, oraz że fotograf będzie miał mniej pracy z retuszem – i odda zdjęcia wcześniej.
Zostaje też tak przyziemna sprawa jak kwestia odpowiedzialności z efekt całej sesji. Fotograf organizując wizaż/makijaż bierze odpowiedzialność za to, że efekt będzie możliwie najlepszy i pozwoli to uniknąć nieporozumień.

W makijażu do sesji fotograficznej potrzebujemy mocniej zarysować kontur twarzy, zmatowić cerę aby nie robiła niepotrzebnych błysków w aparacie. Makijażystka będzie wiedzieć co dobrze wygląda na zdjęciach, a co nie.

Często w codziennym makijażu można nieprawidłowo dobrać podkład, który zbyt słabo pokryje skórę, lub kolor będzie nieprawidłowo dobrany. W codziennym makijażu nie będzie to aż tak widoczne jak na zdjęciach. A te przecież mają być dla kobiety pamiątką na całe życie.

Jaki makijaż na sesję fotograficzną?

Klientki które malują się same często boją się „przedobrzyć” i przychodzą ze zbyt delikatnym makijażem, który na zdjęciach wychodzi źle lub po prostu jest niewidoczny

.
Prawdopodobne jest nawet, że gdy pomaluje Cię profesjonalistka będziesz przekonana, że makijaż jest zbyt intensywny, i nawet nie będzie Ci się podobać. Ale na zdjęciach zobaczysz, że jednak będzie wyglądać perfekcyjnie.

Kolejnym problemem jest dobór makijażu pod rodzaj oświetlenia z jakim będziemy pracować. Inny makijaż będzie potrzebny do pracy w jasnym apartamencie i słonecznym dniu a inny w ciemnym, albo wieczorem gdy będziemy opierać się na lampach błyskowych lub planie w studio fotograficznym.

Najczęściej klientki nieprawidłowo konturują twarz, zaznaczając tylko kości policzkowe, ale tutaj potrzebujemy również inne części twarzy zaznaczyć. Kolejnym problemem są osoby które nakładają korektor nieprawidłowo kładąc go tylko pod oczy na widoczne cienie, oraz dobierają nieprawidłowo jego kolor, który powinien być odrobinę jaśniejszy od podkładu.

Jaki makijaż na sesję fotograficzną?

Kolejny problem fotografa to zbyt rozświetlona twarz klientek, które nałożyły go zbyt dużo, a powinny tylko w odpowiednich punktach twarzy na które pada światło.

Profesjonalny makijaż trwa około 1 – 1.5h. Ważne jest aby na sesji pojawić się w odpowiednim czasie, bo jeśli „zaśpimy” a makijaż się przeciągnie, to fotograf będzie rozczarowany znikającym pięknym światłem zza okna – które po prostu ucieknie.

Ostatnią rzeczą, którą chciałbym zaznaczyć to przyjemność – zabawa/fun jak byśmy tego nie nazwali.. Dzień sesji to moment, w którym masz błyszczeć, przeżywać przygodę. Przyjść i cieszyć się, że ktoś Cię pomaluje i odstresować się w miłym towarzystwie i muzyce, a nie martwić się czy pomalowałaś się dobrze i czy fotograf będzie zadowolony. To jest dzień czerpania przyjemności i musimy zrobić wszystko aby tylko przyjemne chwile nam towarzyszyły 🙂

W przypadku pytań – pisz do mnie, bardzo chętnie odpowiem na wszystkie wątpliwości.